Házilag készített vaj

által|2016-10-28T18:42:01+02:00március 22nd, 2013|Kategóriák: Konyhai eszközök, praktikák, Receptek|Címkék: , |

A friss kenyérhez házi vaj... Na ez után senki ne mondja azt, hogy "hát... nem rossz... elmegy..." vagy hasonlók. És a világ egyik legegyszerűbb dolga. Hozzávalók: tejszín Ennyi! :) Habverővel verd túl a tejszínt. Tehát, amikor már tejszínhab, akkor verjed tovább. Egy idő után kettéválik a vaj és az író. Öntsd szűrőbe, és várd meg [...]

Hogyan használd a kést?

által|2016-10-28T18:42:01+02:00március 21st, 2013|Kategóriák: Kések|Címkék: |

Amikor a rokonaimat nézem, és apró késekkel nyeszetelik a hagymákat, egyszerűen megőrülök. Egyszer a balatoni nyaralónkban találtam egy nagyobb és jobb minőségű kést, hát mondom én bizony kipróbálom, hogy hogyan vágnak a nagy séfek. Ujjak begörbítve, penge hozzátámasztva, és tak. Majd újra felemel a penge és tak. És megint: tak. Aztán egyre gyorsabban. Utána megvettem [...]

Amerikai palacsinta – a gyors reggeli vagy vacsora

által|2016-10-28T18:42:01+02:00március 20th, 2013|Kategóriák: Édességek|Címkék: , , , , , |

Húgaimmal maradtam itthon. Imádják a palacsintát. Nem akartam hagyományos "magyar" palacsintát csinálni, mert az most hosszú idő lett volna, meg relatív sűrűn csinálok. Úgyhogy beugrott ez. Pofonegyszerű, kicsit produktívabb, változatos, és lehet kis palacsintatortákat csinálni. Nagyon egyszerű az elkészítése: 1 bögre liszt 1 bögre tej 1 tojás 1 csipet só 1 tk. sütőpor Ezt össze [...]

Kényelmesen a konyhában – Munkaháromszög, Konyhaformák

által|2016-10-28T18:42:01+02:00március 19th, 2013|Kategóriák: Konyhai berendezés|

A munkaháromszög fogalmát először az ötvenes években használták. A három fő munkaterületet, amit a konyhában használsz, háromszögben lehet elhelyezni, hiszen, ha megfőzöl valamit, ebéd/vacsora után könnyen lehet, hogy a hűtőben végzi a maradék, és kezdődhet elölről minden. A munkaháromszög: Ezt az utat mindenképpen be fogod járni főzés során. A kérdés, hogy így vannak-e elrendezve bútoraid-berendezéseid? [...]

Kelesztőszerek

által|2016-10-28T18:42:01+02:00március 18th, 2013|Kategóriák: Kenyérfélék|Címkék: , , , , |

A friss kenyér illata, állaga, íze sokszor elragadott, amikor másoknál ettem. Kenyérsütővel készítették, adott volt tehát, hogy szóljak itthon: Kell egy kenyérsütő! A típusokat nézegetve végül olyanra esett a választás, amit ismerősöknél láttam, és tudtam, hogy működik, így nagy csalódást nem okozhatott. Sütöttem rendületlenül a kenyereket, jó volt reggel a friss kenyér illatára kelni. Azóta ez [...]

Hogyan válassz kést?

által|2016-10-28T18:42:01+02:00március 17th, 2013|Kategóriák: Kések|Címkék: |

A szakácsnak a kés a jobb keze. Vagy a szeme világa. Nem is tudom... Lényeg, hogy az egyik legfontosabb eszköze. Így kiválasztására nagy gondot fordítanak. Kell-e neked jó kés? A konyhai balesetek egy jelentős része a kés hibájából adódik (oké, forrázás stb. után). És általában azért, mert életlen. Ha éles, akkor vág, ha nem, akkor [...]

Ételfotózás David Loftussal

által|2016-10-28T18:42:02+02:00március 17th, 2013|Kategóriák: Inspiráció|Címkék: |

Oké, ki a ... az a David Loftus? Biztos sokan nem ismeritek, de Jamie Oliver szinte összes fényképét ő készítette és készíti. Most, hogy Jamie Food Tube-ja beindult, egy sorozatot indított a fotós is. Szerintem érdemes végignézni, itt ajánlja Jamie őt, és aztán ezzel a résszel kezdődik a sorozata. Úgy gondolom, hogy ételeink fotózása is [...]

Vaníliás cukor – házilag

által|2016-10-28T18:42:02+02:00március 16th, 2013|Kategóriák: Fűszerek termésből, Konyhai eszközök, praktikák|Címkék: , , |

Elegem lett a drága vanilincukorból, vaníliaaromából, ezeknek mind-mind mű íze van. Beugrott dédmamám fém tárolódoboza, amiben mennyei vaníliaillatú cukor volt. Hogy honnan szerzett vaníliát, nem tudom, de beletette egy fél kiló-kiló cukorba, és megfeledkezett róla egy darabig. A cukor átvette a vanília aromáját és tádáááám, kész is a vaníliáscukor. No mondom ez így nem elég, [...]

Húsleves – a nagymamák kiváltsága

által|2016-10-28T18:42:02+02:00március 16th, 2013|Kategóriák: Főzési technikák, Levesek|Címkék: , , , , , , , , , , , , |

Én állítom, hogy ahhoz, hogy jó húslevest tudjon valaki készíteni, nagymamának kell lennie. Tudok én is húslevest főzni, de az nem lesz olyan. Ha a nagyinál ebédelünk, szinte mindig van húsleves, és többször olyan, hogy kérek még egy tányérral, mint nem. Persze folyamatosan faggatom, hogy "de mit tegyek bele, hogyan főzzem...", akkor sem lesz olyan. Aztán megoszlanak [...]

Ropi helyett

által|2016-10-28T18:42:02+02:00március 15th, 2013|Kategóriák: Kenyérfélék|Címkék: , , , |

Gondolkodtam valamin, amit sör-bor mellé lehet rágcsálni. Olcsó, kiadós, könnyű elkészíteni... A grissinit találtam meg először, de ezt fele liszttel össze kell keverni, majd állni hagyni, aztán hozzá a másik fele a lisztnek, aztán megint állnihagyni, aztán nyújtani, aztán megint állni hagyni... na ez az, amire most nincs kedvem/időm. Úgyhogy a jól bevált kenyérrecept, első [...]

Go to Top